Gerevich Dominik ugyan nem követte híres felmenője, az olimpiai aranyérmes, tizennégyszeres világbajnok, harmincnégyszeres magyar bajnok vívó Gerevich Aladárt a páston, a sport iránti rajongás azonban őt sem kerülte el. A 20 éves, egyetemista Dominik rallyversenyző. A fiatal mindemellett startup vállalkozó is, sportolók és rajongók számára álmodott meg két új közösségi oldalt.
Dominik családjában természetesen hatalmas hagyománya van a sportnak: híres dédapja fiai szintén a vívás területén halmoztak sikert sikerre. Gerevich Pál világbajnok, csapatban kétszeres olimpiai bronzérmes kardvívó, edző, Gerevich György pedig szintén kardvívó és edző. Dominik sem esett messze a fájától, hisz a sport számára is az egyik legfontosabb az életében.
„A vér kötelez, szokták mondani. Apám lojális volt a családi tradíciók kapcsán, így engem is elvitt vívni. Családunk nagy vívói a kardot tekintették fegyvernek és kardvívásban is érték el eredményeiket. Idősebb Gerevich Aladár 1920-ban Miskolcon telepedett le és alapított vívótermet. Egy évig jártam oda, majd sportágat váltottam. Kenuzni kezdtem, a friss levegő, a szabad víz jobban vonzott, de ott sem találtam önmagam. Majd jött a rally, amiben azonnal éreztem, hogy nem kell tovább keresgélnem és egy életre elköteleztem magam” – magyarázta Dominik, aki rallyversenyzőként is megállta a helyét. „A rally az életem nagy szerelme. Nehéz ezt megfogalmazni, de szerintem sokan megértik, hogy van olyan, amikor találkozol az életben valamivel vagy valakivel és az olyan érzés, mintha hazaértél volna. Helyedre kerülsz és ez természetes és magától értetődő számodra. Ebben találtam meg mindent, ami igazán én vagyok. Amikor életed nagy szerelmével vagy, akkor nem az eredményeket nézed, ettől függetlenül sok első hely. ORB2 év végi 3. hely, ZEG rallyn kategóriaelső hely. Rövid idő alatt jöttek azok az eredmények. Amire nagyon büszke vagyok, hogy 2022-ben az MNASZ az Év Felfedezettje különdíjjal tisztelt meg” - mesélte Dominik.
Egyetemi tanulmányokból startup vállalkozás
Dominik a vállalkozását is a sport iránti szeretetnek köszönheti. A Circle of Motorsports és a People of Sports közösségi oldalait álmodta meg és fejleszti. Az utóbbi a sport teljes világát fedi le annak minden szereplőjével és sportágával, míg a Circle of Motorsports specifikusan a motorsport világának és szereplőinek szól.
„Az általam létrehozott közösségi oldal egységes felületen teszi láthatóvá a szereplőket és az eseményeket. Nagy kihívásokkal néznek szembe manapság a versenyeket, eseményeket szervezők. A mai ember, ha valamit nem talál a neten két percen belül, az számára nem is létezik. A legtöbb szervezőnek nincs saját weblapja sem, vagy ha van is webes felületük, akkor sem tudnak nagy eléréseket produkálni, mert ahány szervezet, annyi név és webcím, senki sem fogja ezeket számon tartani. Itt jönnek a képbe az általam fejlesztett közösségi platformok. A felületen az események láthatóvá és kereshetővé válnak, a rajongók, szurkolók, nézők és érdeklődők pedig hamar áldásként fogják kezelni a tényt, hogy egy helyen találnak mindent. Olyan lesz hamarosan számukra a platform használata, mint ébredéskor egy finom kávé elfogyasztása: élénkítő és kellemes” – tette hozzá Dominik.
A fiatal tehetség mindezt az egyetem mellett végzi, amiben nagy segítség számára, hogy a Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyeteme olyan oktatási rendszert biztosít a hallgatóknak, ami a megfelelő tudás megszerzése mellett azt a rugalmasságot is biztosítja, hogy se a sport, se a munkavégzés ne szenvedjen hiányt. A Dominik által végzett Menedzsment szak ráadásul minden alapot biztosít ahhoz is, hogy egy vállalkozást kellő körültekintéssel indítson el.
„A legfiatalabb hallgató vagyok és kicsit csodálkozom is rajta, hogy kortársaim, sőt a sportolók nem fedezték még fel ezt a lehetőséget. Számomra nagyon fontos volt, hogy olyan képzésen vehessek részt, amely időt hagy a vállalkozásomra, valamint a sportra is. A Varsovia Egyetem egyrészt biztosítja azt a szabadságot, amire szükségem van, másrészt pedig a magas színvonalú oktatási rendszerükből felsorolni sem tudom, mi mindent ültettem át a gyakorlatba projektem életre hívása során. Fantasztikus, amikor nem a könyvtárba jársz és az interneten keresgélsz vagy másokat kérdezgetsz, mit hogyan csinálj, hanem az órákon kapod külön kérés nélkül mindazt a tudást, amire szükséged van. Az órák nagy része online van, ami azért is szerencsés, mert bármikor visszanézhető, jegyzetek helyett a tanárunk szavaiból táplálkozhatunk bárhol, bármikor. De van jelenléti oktatás is Pozsonyban, ahol fejlett környezetben változatos és izgalmas oktatás folyik” – magyarázta az egyetemista vállalkozó.
Dominik azt is hozzátette, az egyetemi tanulmányai abban is segítették, hogy egy olyan platformot alkothasson, amely forradalmian új megközelítésből digitalizálja a sport világát.
„A célom, hogy bárki 2 éven belül a világ bármely pontjáról le tudjon szervezni a sporttal kapcsolatosan bármit az utazásától a szállásáig, a nevezéstől az online jegyvásárláson keresztül az edzéstervén túl egészen addig, hogy kik segítenek az adott témában neki. Szeretném, ha az eddig láthatatlan sportágaknak, szereplőknek és segítőnek is nagyobb lehetőségeik nyílnának meg. Talán nem véletlen, hogy a Varsovia Egyetem és a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség is felfigyelt erre a projektre és együttműködő partnerem is lett. Ez a projekt azonban nem az én egyéni ambícióimról szól. Mindannyiunk közös érdeke, hogy a sportnak ne csak múltja, hanem jövője is legyen!” – tette hozzá a fiatal vállalkozó.
„Egyetemünkön a gyakorlati oktatásra helyezzük a hangsúlyt, ezért szívesen támogatjuk azokat a hallgatókat, akik vállalkozásukban máris hasznosítanák a menedzsment szakunkon tanultakat” – mondta Noll-Batek Frigyes, a Varsovia Egyetem prorektora. „Az oktatói munkánk eredménye nem a hallgató diplomája, hanem az, amit a diploma képvisel: a használható piaci tudás, amit a sikeres hallgatói projektjeink képviselnek” - tette hozzá.
fotó: Gerevich Dominik