Tanulhatunk a finnektől

A Skool programjáról ismert, fiatalok számára ingyenes technológiai oktatást nyújtó Technológiai Oktatásért Alapítvány együttműködést indított a Finn Nagykövetséggel és a FinnAgora Finn Intézettel, hogy a digitális oktatás élén járó Finnország jó gyakorlatait beépítse saját oktatási programjaiba és oktatói tréningjeibe, valamint bemutassák a finn kultúrát és oktatást a fiatalok számára.

 

Az idén nyáron induló együttműködésnek két pillére van. A Finn Nagykövetség a Skool program támogatójaként hozzájárul ahhoz, hogy minél több fiatal lány váljon a technológia világának alkotójává, miközben a közös foglalkozásaikon résztvevők Finnországról és a finn oktatási rendszerről is tájékozódnak.

 

Mindeközben a Technológiai Oktatásért Alapítvány a Finnországot, az ország tudományos eredményeit és a finn gazdasági szereplőiket képviselő FinnAgora intézettel is szorosan együtt fog dolgozni. Az együttműködés a finn oktatási rendszer jó gyakorlatának és oktatási módszertani tapasztalatainak átadására és beépítésére fókuszál.

 

Az együttműködés elindítása egybe esik Finnország független állammá válásának 100. évfordulójával, amelynek emlékére számos különböző, a finn kultúrát, művészetet és oktatást népszerűsítő programot szervez mind a Finn Nagykövetség, mind a FinnAgora.

 

 

A Technológiai Oktatásért Alapítványról (Skool és KódKlub projektek)

 

A Technológiai Oktatásért Alapítvány 2014-ben jött létre azzal a céllal, hogy fiatalokat oktasson technológiai területen.

 

Az alapítvány első projektje, a Skool, azon dolgozik, hogy felkeltse a fiatal lányok és nők érdeklődését a technológia területe iránt. Ingyenes műhelyprogramok és technológiára fókuszáló foglalkozások szervezésén keresztül a Skool célja, hogy megmutassa a fiatal lányoknak a programozás alapjait, és a számítástechnikai szektorban rejlő karrierlehetőségeket. A 2014-ben indított program mintegy 110 foglalkozása és 540 órányi programozói workshopja közel 1300 iskolás korú lánynak biztosított mindezidáig lehetőséget arra, hogy kipróbálja magát a technológia területén. A foglalkozások lebonyolításában 330 önkéntes és több mint 20 szakmai partner segíti a szervezetet.

 

Az alapítvány idén áprilisban indított új projektet, a KódKlubot, Magyarországon egyedülállóan kizárólag gyermekotthonokban, hátrányos helyzetű, 6-18 éves fiatalok számára tart ingyenes, érdeklődést felkeltő, és korszerű technológiai ismereteket átadó 10 hetes foglalkozásokat. A KódKlub célja, hogy minden fiatal számára megadja a lehetőséget, hogy olyan hasznos, 21. századi ismereteket szerezzenek a technológia területén, mely a jövőjüket támogatja.