A magyar könnyűzene egyik legnagyobb legendájáról, a Koronaőrségről és Mádl Ferenc egykori köztársasági elnökről készül dokumentumfilm. Dénes Viktor és Dubinyák Réka rövidfilmet rendez, Kriskó László pedig tévéfilmet forgat egy olyan emberről, aki saját elmélete cáfolatává válik. Hét filmterv gyártását összesen 542,1 millió forinttal támogatja a Nemzeti Filmintézet Televíziós Döntőbizottsága.
Vörös Sarolta – Történetem címmel dramatizált dokumentumfilm készül Zalatnay Sarolta életéről és pályafutásáról. A nagy sikerű Tékasztorik operatőreként ismert Gráf Péter rendezésében megvalósuló alkotás betekintést nyújt a ma is aktív, ikonikus előadóművész immár hat évtizede tartó karrierjébe a csúcsoktól a mélypontokig, feltárva hogyan tudott „mindenki Cinije” hű maradni önmagához, miközben újra és újra képes volt talpra állni és megújulni. Az NFI 50 millió forinttal támogatja a dokumentumfilm elkészítését.
Izsák feláldozása címmel forgat tévéfilmet Kriskó László. A Balázs Béla-díjas rendező új alkotásának főhőse egy olyan férfi, aki a való életben akarja bizonyítani, hogy egy emberi élet nem több egy matematikai teóriánál, végül mégis ő maga válik saját elmélete cáfolatává. Az alkotók 400 millió forintnyi támogatást kapnak az NFI-től.
Dokumentumfilm készül Mádl Ferenc, Magyarország egykori köztársasági elnökének munkásságáról. A Hazatérők című alkotás az államférfi és tudós életútját gyermek- és felnőttkori naplói, írásai, családi visszaemlékezések, valamint Domaniczky Endre monográfiája alapján dolgozza fel Buvári Tamás rendezésében. A film emellett megismerteti a Mádl Ferenc életét meghatározó történelmi eseményeket is. A dokumentumfilm készítőinek 35 millió forintot ítélt meg az NFI Televíziós Döntőbizottsága.
Varga Ágota számos díjjal elismert dokumentumfilmes ezúttal két olyan, a Dunakanyar településein élő nagycsaládról forgat, amelyben a vállalkozás életforma, és a gyerekek aktívan részt vesznek a közös munkában. Az EGYÜTT – Tradícióteremtők című alkotás a szülők induló értelmiségi éveiből kiindulva mutatja be hogyan váltak ambícióik megvalósíthatóvá, ismertetve a családok mindennapi életét, gondolatait, érzelmeit és távlatokba tekintő céljait másfél év történései által. Az alkotás 25 millió forintos támogatást kap.
Dokumentumfilm forog a Szent Koronát 560 éve védelmező Koronaőrség hősies kalandjairól a pályakezdő Szvitek Attila rendezésében. A Koronaőrség története címmel készülő film modern és lendületes formában ismerteti meg a Koronaőrség napjainkban is élő hagyományait és a védelmezők büszke örökségét, akik mind a történelem, mind a nemzet számára kulcsfontosságú szereplők. Az NFI támogatás mértéke 8,1 millió forint ebben az esetben.
A kulcs címmel rendez rövidfilmet Dénes Viktor, az Operettszínház Társulatának kiváló tagja. Az alkotás egy színész története, aki egy reményvesztett nap végén kulcsot kap egy misztikus idegentől, és feltárulnak a főhős sorsának rejtélyes titkai. Az alkotók 8 millió forintot kapnak az NFI-től.
Dubinyák Réka, az ígéretes tehetségű pályakezdő dokufilmes és websorozat rendező fikciós rövidfilmet forgat Szeplőtelen címmel. A történet középpontjában egy katolikus leányiskolába járó lány áll, aki modellnek jelentkezik egy festő kurzusra, abban a reményben, hogy a kislány helyett végre meglátják benne Botticelli híres Vénuszát. A rövidfilm elkészítéséhez 16 millió forinttal járul hozzá az NFI.