
A TV2 nyerte a nyár utolsó teljes hetét, és minden fontos célcsoportban megelőzte az RTL-t. A két nagy csatorna főműsoridős versenye a 18–59 évesek körében ezúttal is szorosan alakult, mindössze fél százalékpont döntött a TV2 javára.
A tévés uborkaszezon utolsó hetét a TV2 nyerte minden fontos célcsoportnál. A 18-59 éveseknél főműsoridőben szokott a legkisebb különbség lenni a TV2 és az RTL között. Így volt ez a múlt héten is, fél százalékpont döntött a két csatorna között (TV2: 13,4%; RTL: 12,9%). Az RTL nyerte a hétfő, a szombat és a vasárnap estét, a TV2-é volt a kedd, a szerda, a csütörtök és a péntek.
Csatornacsaládok terén a TV2 Csoport végzett az élen a nyár utolsó hetében. A 18-59 éveseknél főműsoridőben 33,6 százalékos közönségarányt értek el a csatornáik, az RTL Magyarország portfóliója pedig 30 százalékot hozott.
Csatornák heti lineáris közönségaránya (százalék) – 35. hét – Főműsoridő (18:00 – 22:59)
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 | 13,4 | 14,8 |
| RTL | 12,9 | 12,2 |
Csatornák heti lineáris közönségaránya (százalék) – 35. hét – Teljes nap
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 | 12,3 | 13,9 |
| RTL | 8,9 | 8,2 |
A legnagyobb csatornaportfóliók nézői részesedése (teljes nap, százalék)
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 Csoport | 35,3 | 32,6 |
| RTL Magyarország | 24,2 | 19,4 |
| MTVA | 6,7 | 10,6 |
| AMC Networks | 6,6 | 6,0 |
| Network4 | 5,5 | 6,4 |
| Warner Bros.Discovery | 4,3 | 4,2 |
| Antenna Entertainment Group | 3,5 | 2,9 |
Napi műsorok heti átlagos lineáris közönségaránya (18-59 évesek / teljes lakosság, zárójelben a korábbi hét adatai)
TV2
Híradó – 24,3% / 26,8% (20,8% / 23,3%)
Aktív – 15,8% / 18,2% (14,4% / 15,8%)
Szerencsekerék – 12,3% / 15,2% (13,9% / 16,5%)
Dr. Best – 7% / 7,8% (7,8% / 8,5%)
RTL
Híradó – 25% / 26% (25,8% / 25,5%)
Fókusz – 15,5% / 13,3% (17,2% / 13,3%)
Tizenkét okos ember – 10,8% / 10,4% (10,6% / 10,8%)
Szoros heti eredményt láthatunk az RTL Híradó és a TV2 Híradó között. Gyakorlatilag fej fej mellett végzett a két hírműsor, hiszen a 18-59 éveseknél 0,7 százalékpont előnye volt az RTL Híradónak, a teljes lakosságnál pedig 0,8 százalékponttal ért el többet a TV2 Híradó. Az Aktív és a Fókusz között is minimális, 0,3 százalékpontos differencia volt a heti átlag terén – a 18-59 éveseknél. A teljes lakosságnál azonban már kényelmes előnnyel nyert az Aktív.
A Szerencsekerék és a Tizenkét okos ember között a 18-59 éveseknél nem volt nagy különbség, de a teljes hetet nézve a TV2-s vetélkedő teljesített jobban.
A 18-59 éveseknél és a teljes lakosságnál ugyanaz a három műsor bizonyult a hét legnézettebbjének. Az élen a hétfői RTL Híradó áll, ami a 18-59 éveseknél 237 ezer, a teljes lakosságnál 617 ezer nézőt vonzott. Második lett a TV2 Híradó a kereskedelmi célcsoportnál a keddi adás 206 ezer, a teljes lakosságnál a hétfői adás 598 ezer nézőjével. A hét harmadik legnézettebb műsorának a Házon kívül számított. Erre a 18-59 évesek köréből 169 ezren, a teljes lakosságból 449 ezren voltak kíváncsiak.
A tíz legnézettebb műsor a 18-59 éveseknél
| Csatorna | AMR (fő) | Lineáris SHR % | |
| HÍRADÓ | RTL | 236 717 | 31,3 |
| HÍRADÓ | TV2 | 205 856 | 26,7 |
| HÁZON KÍVÜL | RTL | 168 779 | 16,0 |
| NAGYFIÚK 2. | TV2 | 164 868 | 14,8 |
| FÓKUSZ | RTL | 158 595 | 18,6 |
| AKTÍV | TV2 | 153 862 | 18,1 |
| LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS – EURÓPA LIGA | M4 SPORT | 150 316 | 13,4 |
| SZERENCSEKERÉK | TV2 | 147 746 | 13,5 |
| FÓKUSZ PLUSZ | RTL | 134 383 | 15,8 |
| TIZENKÉT OKOS EMBER | RTL | 126 683 | 12,1 |
A tíz legnézettebb műsor a teljes lakosságnál
| Csatorna | AMR (fő) | Lineáris SHR % | |
| HÍRADÓ | RTL | 617 071 | 29,7 |
| HÍRADÓ | TV2 | 598 274 | 28,9 |
| HÁZON KÍVÜL | RTL | 449 109 | 17,4 |
| AKTÍV | TV2 | 434 238 | 19,3 |
| SZERENCSEKERÉK | TV2 | 432 785 | 16,4 |
| TÁVOLI VÁROS | TV2 | 430 226 | 24,8 |
| LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS – EURÓPA LIGA | M4 SPORT | 364 918 | 13,8 |
| ISZTAMBULI ÁRVÁK | TV2 | 361 359 | 24,1 |
| FÓKUSZ | RTL | 319 015 | 14,1 |
| TIZENKÉT OKOS EMBER | RTL | 308 623 | 11,1 |
Heszler Róbert
Megjegyzés: a toplista a 10 percnél hosszabb műsorokat, a legnézettebb epizódot (duplikációmentesen) és a Nielsen által műsorcímmel rögzített műsorokat tartalmazza.
Főműsoridő alatt a 18:00 és 22:59 közötti időszakot értjük.
Adat: Live+As Live+Guest
Adatok forrása: Nielsen Közönségmérés / TV2 Kutatás







