Új zenei tehetségkutató program indul

Fiatal zenei tehetségeket felkutató és fejlesztő programot indít a világ tíz legjobb komolyzenei együttese között jegyzett Budapesti Fesztiválzenekar. A már jelenleg is 11 fiatal tehetség fejlődését nyomon követő komplex program az AutoWallis Csoport támogatásával valósul meg, mely maga is számít a tehetséges fiatalok értékteremtő munkájára.

Bár a Fesztiválzenekarhoz az elmúlt három évtizedben sok fiatal csatlakozott, egyre nagyobb szükségük van új muzsikustehetségek megtalálására, ezért a világ tíz legjobb komolyzenei együttese között jegyzett zenekar tehetségkutató és ösztönző programot indított. „A legjobb fiatal zenészek megtalálása nem egyszerű feladat. A magyarok közül sokan külföldön tanulnak tovább, így a Zeneakadémia már nem az egyetlen gyűjtőhelye a hazai tehetségeknek” – mondta Erdődy Orsolya menedzser-igazgató. A Fesztiválzenekar egyik fontos célja, hogy mégis felkutassa őket, és számukra vonzó jövőképet kínáljon, ami módszeres munkát igényel. „A tehetségeket nemcsak megtalálni kell, de fejleszteni is, felkészíteni őket arra, hogy később részt vehessenek a BFZ zenei tevékenységében” – nyilatkozta Fischer Iván zeneigazgató. A tehetségek bevonására kiváló lehetőséget kínálnak például a zenekar híres Kakaókoncertjei vagy Közösségi Hetei, amelyeken templomokban, régi zsinagógákban, nyugdíjasotthonokban zenélnek.

A komplex program támogatója a tőzsde autós vállalata, az AutoWallis Csoport: a régió 14 országában működő autókereskedelmi vállalat a következő négy évben segíti a fiatal tehetségek zenekar által történő felkarolását. „Az AutoWallis Csoport örömmel támogatja a Budapesti Fesztiválzenekart, mert úgy gondoljuk, sok közös értékben osztozunk. A minőség mellett ilyen az innováció, a nyitottság és a határok nélküliség is. Büszkék vagyunk rá, hogy a tehetségkutató és ösztönző programjuk kiemelt támogatójaként segíthetjük a BFZ-t” – nyilatkozta Ormosy Gábor vezérigazgató. Erdődy Orsolya hozzátette: „A nemes feladatra a fúvós zenészeink közül a legtapasztaltabbakat kérjük fel, akik a támogatott programnak köszönhetően, három évtized intenzív munka után ezentúl dedikált időt szentelhetnek a legjobbak megtalálására és zenei nevelésére”. A program vezetője Bazsinka József tubaművész, aki közel 30 éve a Fesztiválzenekar tagja. „Nagyon hálás és egyben nehéz feladatot kaptam. Magyarországon minden csillogó szemű gyermek, aki zenét tanul, a maga tehetségével egy páratlan és utánozhatatlan életben él. Jelenleg tizenegy tehetséges fiatal fejlődését követjük, ők mind kimagasló tehetségek, érdemes rájuk odafigyelni, a BFZ tudásával, lehetőségeivel segíteni őket” – mondta el Bazsinka József.