A soproni Modelart Presentation nyerte az Iconic Awards 2018 innovatív építészetért járó díját kommunikáció kategóriában.
A DANUBIO 3 különböző lakástípusát bemutató, abszolút újszerű makettjével nyert rangos elismerést a Modelart Presentation, amellyel “Flet” névre keresztelt termékét mérette meg erős nemzetközi mezőnyben az építészeti modellezésre specializálódott soproni cég. Az Iconic Awards az építészethez holisztikusan közelítve díjazza a tervezés, a design és a kommunikáció leginnovatívabb eredményeit, olyan nemzetközi szaktekintélyek döntése alapján, mint Andrej Kupetz, a Német Design Tanács vezetője. A díjátadót október 8-án az Expo Real idején, a müncheni Die Pinakothek der Moderne épületében rendezik meg. A “Flet” egy táska fiókjából előhúzható, hordozható lakásmakett, amelyet a 3D-nyomtatás, CNC-marás és egyéb speciális technológiákkal állít elő a Modelart, a makett végső megjelenéséhez hozzáadva a legfrissebb belsőépítészeti trendek jellegzetességeit. A Modelart a projekt egységes és elegáns arculata miatt nevezett be a termékkel, amely nemzetközi szinten is elismerésre érdemesnek bizonyult. A DANUBIO a magyar ingatlanpiacon az elsők között rendelkezik ilyen, a lakásokat érzékletesen és valósághűen bemutató innovatív eszközzel.
“Jellemző probléma az ingatlanfejlesztésben, hogy a beruházó, az építész, a designer és a vásárlók elbeszélnek egymás mellett, mert nincs a kezükben megfelelő kommunikációs eszköz. Műszaki tervrajzok, túlzó látványtervek, de még a terveket a virtuális térben megjelenítő szemüveg segítségével sem lehet valósághűen megfoghatóvá tenni a majdani végeredményt – foglalja össze újítása hátterét Uzoni Pál, a Modelart ügyvezetője. A “Flet” megalkotásának célja az építész szakma és a designerek számára hiteles, szakmailag vállalható, laikus lakásvásárlók számára pedig érthető és emberközeli módon megjeleníteni egy lakóingatlan-fejlesztés terveit, koncepcióját.
“A DANUBIO lakásait, belülről kifelé terveztük – azt tartottuk szem előtt, hogy a lakóknak a lehető legnagyobb élmény legyen egy Duna-parti lakásban lakni” – mondja Turányi Bence, a Danubio építésze. “A makett érzékelhetővé teszi azt a tágas teret, amely az építészeti koncepció alapja volt és minden lakást jellemez. A megjelenített lakások csak egy-egy lehetőséget mutatnak be, a tényleges elrendezést a majdani lakók igény szerint alakíthatják.” – teszi hozzá.
A Német Design Tanács építészeti innovációkat díjazó idei pályázati kiírásában külön hangsúlyt helyezett az építész szakma és a laikusok közötti kommunikációt elősegítő megoldásokra: a DANUBIO maketten megjelenített kifinomult építészeti koncepciója, egyedi designja, letisztult arculata az Iconic Awards 2018 kategóriadíjának elnyerésével nemzetközi szinten is elismerést nyert.
A DANUBIO tervezési fázisban korábban egy másik rangos nemzetközi minősítést is szerzett. A legmagasabb szintű, egyben legismertebb nemzetközi környezetvédelmi szabvány, a Brit Építési Kutatóintézet (BRE) környezettudatos épületminősítési rendszere (BREEAM – Building Research Establishment Environmental Assesment Method) Kiváló minősítést adott a projektnek, így a DANUBIO az első olyan lakóingatlan Magyarországon, amelynek terve megfelel egy független szakmai szervezet szigorú fenntarthatósági követelményeinek is.
Fotó: Modelart Presentation