Kétmillió eurónyi támogatást oszt szét a Google a digitális felzárkóztatásért, illetve az inkluzív gazdasági növekedés elősegítéséért dolgozó szervezetek között a közép- és a kelet-európai régió országaiban. A Google.org Impact Challenge programjára nonprofit és forprofit szervezetek, valamint oktatási intézmények 2021. március 1-jéig jelentkezhetnek.
A járványhelyzetben a technológia létfontosságú eszközzé vált az európai vállalkozások és a közösségek számára – segítséget nyújtott számunkra a pontos egészségügyi információk megkeresésétől kezdve az élelmiszerek online megvásárlásán át egészen a szeretteinkkel való kapcsolattartásig. Mindez rámutatott annak szükségességére, hogy egy, mindenki számára hozzáférhető digitális jövőt építsünk, különösképpen most a gazdasági újraindulás időpontjában.
A Google 2020-ban ígéretet tett arra, hogy Európában, Közel-Keleten és Afrikában 10 millió embernek és vállalkozásnak segít a digitalizációban, a növekedésben és új életpályák elindításában. A tavalyi évben csak a közép-kelet-európai régióban 250 ezer, Magyarországon 17 ezer embernek segített digitális készségeik fejlesztésében, vagy egy új, digitális karrierre való váltásban.
“Nagyon örülök ennek a kezdeményezésnek, amivel hozzájárulhatunk a digitális készségekben mutatkozó – a vírushelyzet alatt megnövekedett – szakadék csökkentéséhez. Magyarországon 2016 óta veszünk részt a digitális oktatás támogatásában. A Google.org Impact Challenge egy újabb fontos lépés a digitális készségek fejlesztésének támogatásában” – mondta el Bíró Pál, a Google Magyarország vezetője.
A Google most olyan kezdeményezéseket keres, amelyek célja a gazdaság újjáépítése és egy befogadóbb társadalom megteremtése. Magyarországról minden nonprofit és forprofit szervezet, valamint oktatási intézmény pályázatot nyújthat be 2021. március 1-jéig. Csak jótékony projektek indulhatnak, függetlenül méretüktől és érettségük fokától – legyen szó egy új ötletről vagy egy, már jól bevezetett tevékenységről. A jelentkezők székhelye a következő országokban lehet: Bulgária, Cseh Köztársaság, Észtország, Horvátország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Magyarország, Románia, Szlovákia vagy Szlovénia.