A napelem beruházások finanszírozásával a K&H is részt vesz az MNB zöld tőkekövetelmény-kedvezmény programjában. Egyúttal támogatja azt a változást, hogy a program kibővül az elektromobilitást és a fenntartható agráriumot és élelmiszeripart szolgáló fejlesztések finanszírozására.
Az MNB bejelentette zöld vállalati és önkormányzati tőkekövetelmény-kedvezmény programjának kibővítését. Az eddigieken túl olyan vállalati zöld hitelcélokra is kiterjeszti a programot, mint az elektromobilitást, illetve a fenntartható agráriumot és élelmiszeripart megvalósító fejlesztések. Így például elektromos áruszállítójárművek beszerzésénél, ökológiai gazdálkodások és precíziós gépbeszerzések finanszírozásánál is élhetnek a pénzintézetek a tőkekedvezménnyel.
„A K&H korábban is részt vett az MNB tőkekedvezmény programjában, amit megújuló energia finanszírozásra használtunk, a napelem portfoliónk egy részére. A K&H azzal együtt, hogy beszüntette a széntüzelésű erőművek finanszírozását, a piacvezetők egyike a megújuló energiaforrások létesítésének támogatásában. Az MNB program mostani kiterjesztése még véglegesítés alatt van, így ezek az új zöld hitelezési elemek egyelőre nem indultak el. Minél nagyobb mértékben részt kívánunk azonban venni benne, és továbbra is aktívak maradunk a fenntartható finanszírozásban” – tájékoztatott Suba Levente, a K&H Fenntarthatósági vezetője.
Mindez összecseng a 2020-tól klímasemlegesen működő K&H fenntarthatósági stratégiájával. Ennek ugyanis nemcsak az része, hogy a pénzintézet korlátozza saját működésének környezeti káros hatásait és ösztönzi az ügyfelek és munkatársak felelős magatartását, de az is, hogy finanszírozási tevékenységével pozitív hatást gyakorol a társadalom és gazdaság fenntartható fejlődésére.