
Jelentős változás jön a Mediaworks által kiadott több megyei lapnál és a Magyar Nemzetnél is augusztustól kezdődően, ugyanis ekkortól az eddigi napilapok már csak hetente egyszer, szombatonként jelennek meg.
A lépés a Magyar Nemzet mellett a Békés Megyei Hírlapot, a Délmagyarországot, az Észak-Magyarországot, a Fejér Megyei Hírlapot, a Hajdú-bihari Naplót, a Kelet-Magyarországot, a Naplót, a Petőfi Népét, a Somogyi Hírlapot, a Tolnai Népújságot, az Új Dunántúli Naplót és az Új Néplapot érinti.
A Mediaworks a változásról beszámoló közleményében megújulásként utal az átalakításra, a tájékoztatás szerint az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg: nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a változás milyen hatással lesz a szerkesztőségekre, mennyi munkahelyet érint majd. Az elmúlt hetekben jelentős, több száz főt érintő leépítésekről érkeztek hírek a Mediaworks kiadványai kapcsán.
A Mediaworks a múlt hét elején jelentette be, hogy 2026. június 16-tól felfüggeszti a Bors napilap, július 1-től pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra napilap nyomtatott kiadását. Az érintett tartalmak a továbbiakban digitális formában, online felületeken lesznek elérhetők az olvasók számára.
A vállalat felfüggesztette továbbá a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését is.







