Július 30-án éjfélig pályázhatnak a magyarországi nagyvállalatok, kkv-k és startupok az Effekteam Egyesület által meghirdetett Effekt 2030 – A közösségi befektetések díjra. Az egyesület, tekintettel a járványhelyzet idején született nagyszámú vállalati intézkedésre, a korábbi négy kategóriát a COVID-19 megoldások a közösségért kategóriával bővítette, amelynek négy alkategóriájában fogja díjazni a cégeket.
Az Effekteam Egyesület 2020-ban is meghirdeti az Effekt 2030 − A közösségi befektetések díjat. A díjjal az egyesület a vállalatok példamutató, innovatív és hatékony környezeti és társadalmi befektetési programjait ismeri el. Ezen programok lehető legszélesebb körben történő publikálásával igyekszik hozzájárulni a nagyvállalati, kkv és startup szektor társadalmi szerepvállalásának, fenntarthatósági kezdeményezéseinek erősítéséhez, a vállalati döntéshozók ilyen irányú szakmai munkájának inspirálásához, személyes szerepvállalásának növeléséhez.
Az elmúlt hónapokban kialakult járványhelyzet során a vállalatok dolgozóik, vevőik/ügyfeleik, beszállítóik biztonsága, a helyi közösségek és általában véve a társadalom jobbléte, valamint az üzletmenet folytonosságának fenntartása érdekében rengeteg erőfeszítést tettek, rendkívül sokrétű és kreatív megoldást alkalmaztak. Ezért az Effekteam Egyesület úgy döntött, hogy az idei évben az általános kategóriákon túl speciális kategóriákban díjazza a vállalatok koronavírus járvány hatásainak csökkentésére tett intézkedéseit.
Általános kategóriák:
Esélyteremtő üzlet
Jövő gazdasága
Zöld egyensúly
Mindenki társadalma
Speciális kategóriák, azaz a COVID-19 megoldások a közösségért kategóriái:
Legpéldamutatóbb munkáltató
Legfelelősebb partner
Legkiemelkedőbb támogató
Legértékesebb termék/szolgáltatás.
Az Effekt 2030 Díj általános kategóriáit az egyesület az ENSZ SDG-k (Sustainable Development Goals) alapján alakította ki, de a COVID-19 megoldások a közösségért díj pályázatai esetében nem követelmény az SDG-khez való kapcsolódás. S bár természetesen lehetnek olyan intézkedések, amelyek kapcsolatba hozhatók az egyes SDG-kkel, az értékelés folyamán a zsűri ezt nem tekinti előnynek vagy elvárásnak.
Minden kategóriában a shortlistre került pályázatokra a Közönségdíj keretében a széles publikum is leadhatja majd a szavazatát szeptemberben.
A pályázaton bármely Magyarországon működő vállalat, kis- és középvállalkozás, illetve startup cég indulhat, egy cég több pályázatot is benyújthat.
A pályázatokat elbíráló zsűri tagjai:
Matolay Réka, PhD, egyetemi docens, Budapesti Corvinus Egyetem
Nagy Bálint, lapigazgató, Pénzcentrum.hu, Agrárszektor, HelloVidék
Pogány Éda Glória, üzleti fenntarthatósági vezető, Syngenta, Kelet-Európa
Schubauer Krisztina, elnökségi tag, Effekteam
Szabó Gyula, kuratóriumi elnök, Ökoszolgálat Magyarország
A pályázatara jelentkezni 2020. július 30-án éjfélig lehet. A jelentkezés részletei az Effekteam honlapján olvashatók.