Megvannak a Visa pályázatának idei nyertesei

A hagyományos szakmák újragondolásától egészen a modern, technológia-alapú megoldások fejlesztéséig bátrak, kivételesek és sokszínűek voltak a Visa idei She’s Next pályázatának döntőjébe került vállalkozásai. A Visa idén második alkalommal meghirdetett, kifejezetten a női vállalkozókat megszólító pályázatán egyenként 2 millió forint támogatásban és egy éves, személyre szabott mentorálásban részesült öt, előremutató tevékenységet végző vállalkozónő, akik mellett az MBH Bank és az OTP Bank különdíját vihették haza a digitálisan, valamint a fenntarthatóság területén élenjáró díjazottak.

Kiemelkedő érdeklődés övezte a Visa She’s Next pályázatának idei kiírását. Az első alkalommal 2023-ban meghirdetett, női vállalkozóknak szóló pályázatra ebben az évben a tavalyit jóval felülmúló, összesen 540 pályázat érkezett be, köztük számos nagyon kreatív pályamunkával. A megmérettetés döntőjébe tíz pályázó került, akik június 4-én személyesen is bemutathatták vállalkozásukat a 9 tagú szakmai zsűrinek.

„Örülünk a hatalmas érdeklődésnek, amit az idei Visa She’s Next pályázat iránt tapasztaltunk. A program népszerűsége visszaigazolja számunkra a kezdeményezés létjogosultságát, társadalmi és gazdasági jelentőségét. Továbbra is kiemelt figyelemmel kísérjük és támogatjuk a női tulajdonban lévő vállalkozásokat, külön öröm, hogy az anyagi támogatás mellett személyre szabott vállalkozásfejlesztési mentorálást is nyújtunk a győzteseknek" – mondta el Sármay Bence, a Visa Magyarországért felelős vezetője.

A Visa She's Next program kiemelt célja, hogy a női tulajdonban lévő vállalkozásokat egyaránt segítse finanszírozási, cégvezetési, illetve fejlesztési kérdésekben. A nyertes pályázók egyenként 2 millió forint anyagi támogatásban, valamint egy éves, személyre és cégre szabott mentorálásban részesülnek.

A program idei nyertesei között van az ISBN könyv+galéria kortárs képzőművészeti szakkönyvesbolt, kiállítótér és független kulturális központ, mely 2017 óta működik Budapesten. A vállalkozás alapítóját foglalkoztatja az intézményi fenntarthatóság, és szeretett volna egy olyan nonprofit alapon működő galériateret létrehozni Budapesten, amely valamilyen üzleti tevékenységgel kiegészülve hosszú távon is fenntartható. Koncepciója szerint olyan piaci alapon működő, kultúrához köthető tevékenységet keresett, mely stabil és kiszámítható bevételből biztosíthatja egy művészeti tér működését. A támogatást a jelenleg webkatalógusként működő online felület webshoppá alakításához és teljes arculati kézikönyv megalkotásához, a logó és a honlap frissítéséhez használná.

 

Díjazott lett a Kharisz - Vet női állatorvosokból álló állatorvosi praxis. A rendelő mellett állateledel üzletet működtet, valamint oktatási tevékenységet és telepi ellátást biztosít haszonállatoknak. Az állatorvos kolléganőkön túl közgazdász, értékesítő, állategészségügyi technikus és asszisztensek segítik a mindennapi munka folytonosságát. A pályázattal céljuk a növekedés és a vidéki állategészségügy zavartalan működésének biztosítása. A támogatást képzéseken, konferenciákon való részvételre, illetve eszközbeszerzésre fordítják majd.

Szintén díjat kapott a Platz Piac termelői piac, amely hónapról-hónapra több, mint 100 árus számára kínál lehetőséget portékája értékesítésére, egyúttal egy közösségi esemény is Pilisvörösvár szívében. A piac megálmodóját gyerekkora óta vonzotta a kereskedelem és a fenntarthatóság, majd 2020-ban megszületett a vörösvári piac ötlete, ahol finom reggelit és jó minőségű termelői árukat kínálnak zenével és jó hangulattal fűszerezve. A támogatást a webshop fejlesztésére szeretnék fordítani, ahol előrendelési lehetőséget biztosítanak a vásárlók számára, ezzel segítve a termelőket az értékesíthető mennyiségek tervezésében, a vásárlókat pedig a biztos termékelérésben, mindezt a piacra járás élményének megőrzése mellett.

A Kiskanál Kommandó tulajdonosa gyermektáplálással foglalkozó szakértőként szülőknek segít, hogy gyermekük jól (l)egyen. A közösségi médiában közel 70 ezren követik a rendszeres tartalmakat, a hozzátáplálástól az evészavarokig foglalkozó írásokat, edukációs anyagokat. A Kiskanál Kommandó Gyermektáplálási Központban az evésproblémás (organikus és pszichés) gyermekek ellátásával foglalkoznak, és több, mint tíz szakemberrel dolgoznak együtt. Céljuk, hogy a megfelelő szakemberek a személyes vagy online konzultációk során ismereteiket átadva gyógyítsanak, vagy előzzék meg az étkezési problémák kialakulását. A támogatásból külföldi online továbbképzéseket biztosítanának a szakemberek számára, hogy a legjobb ellátást nyújthassák, valamint evésterápiás eszközökkel, játékokkal, vizsgáló tesztekkel szerelnék fel a Kiskanál Kommandó Gyermektáplálási Központot.

A TestAir360 egy pilóta alkalmassági teszteket kínáló távvizsga szoftver, amely egyedi, kompetencia alapú teszteket kínál légitársaságok és pilótaképző szervezetek számára, forradalmasítva az iparágat. A vállalkozásban a három alapító szakmai ismeretei sikeresen ötvöződnek: a szoftverfejlesztéstől, a vizsgák szakmai tartalmának kidolgozásán át, az értékesítési és operatív területek irányításáig. A TestAir360 valós, átfogó képet ad a vizsgázók elméleti és gyakorlati felkészültségéről, egyesítve akadémiai kritériumokat légitársasági elvárásokkal. Az alapítók büszkék együttműködésükre Közép- és Kelet Európa legnagyobb diszkont légitársaságával és több pilóta akadémiával. A támogatásból nemzetközi szakmai fórumokon vennének részt a termék népszerűsítése érdekében.

A TestAir360 nyerte az OTP Bank digitalizációs fejlettségét elismerő különdíját is, valamint az ezzel járó két millió forint támogatást és mentorlást.

Az MBH Bank a Szenzoros Terápiák Fejlesztőházat ismerte el fenntarthatósági különdíjával és a felajánlott két millió forintos támogatással és mentorlással. A fejlesztőház az idegrendszerileg éretlen, SNI, kevert specifikus, vagy pervazív zavarral élő, szenzoros érzékelésükben eltérő fejlődésű gyerekeket fejlesztenek játékos mozgásterápiával.

A Visa She’s Next kezdeményezését 2019-ben indította el világszerte, hogy segítse a női vezetővel működő vállalkozások finanszírozási, működtetési és a fejlesztésre irányuló erőfeszítéseit. A Visa a mai napig több mint 3,93 millió eurót fektetett be több mint 380 női vállalkozó támogatásába és tanácsadásba a program keretein belül világszerte, többek között Írországban, Lettországban, Litvániában, Észtországban, Lengyelországban és Szlovákiában.

A Visa She's Next program Magyarországon az Impact Hub Budapest közreműködésével valósul meg.

 

A Visa She’s Next programja része annak a kezdeményezésnek, amelyet a Visa azzal a céllal indított, hogy támogassa a kisvállalkozások digitalizációját, és segítése a nők gazdasági fejlődését. A Visa 2023-ban közel 67 millió kis- és középvállalkozás digitalizálásában nyújtott segítséget, messze túlteljesítve a hároméves programban kitűzött 50 milliós célját.