A Revolut, egy több mint 10 millió felhasználóval rendelkező globális pénzügyi platform, sikeresen zárta újabb tőkebevonási körének negyedik fázisát, és további 500 millió dolláros finanszírozáshoz jutott hozzá. A mostani befektetéssel együtt összesen 836 millió dollárt invesztáltak a cégbe annak megalapítása óta.
A negyedik befektetési fázist (más néven D befektetési kört) egy amerikai székhelyű befektető cég, a TCV vezette, egy sor további korábbi befektető részvételével. Ezzel a legutóbbi befektetési fázissal a Revolut értéke eléri az 5,5 milliárd dollárt, amellyel a cég a világ legértékesebb fintech vállalatának számít.
A tőkeinjekcióhoz a biztos hátteret az szolgáltatta, hogy a Revolut szolgáltatásai iránt jelentős igény mutatkozik, felhasználói pedig elkötelezettek irántuk. Ennek köszönhetőően a cég a tavalyi év során erős pénzügyi teljesítményt nyújtott: 2019-ben 169%-kal növelte felhasználóinak számát, a napi aktív felhasználóinak száma pedig 380%-kal nőtt, míg 2018-ban a pénzügyi bevételei 354%-kal bővültek.
A mostani tőkeinjekciót a vásárlói élmény javítására, és a meglévő piacain elérhető kiskereskedelmi és üzleti ajánlatok megerősítésére használja majd a Revolut. A legnagyobb hangsúly ezen belül is a termékfejlesztésen lesz, amely a meglévő számlák mindennai használatának növelését célozza. A jövőbeli célok között szerepel a kiskereskedelmi és üzleti partnerek számára biztosított hitelszolgáltatások bevezetése, a magas kamatozású megtakarítási számlák kiterjesztése az Egyesült Királyság határain túlra, az ügyfélszolgálat fejlesztése, valamint banki szolgáltatások bevezetése Európa-szerte.
Ezenkívül a Revolut tovább fejleszti majd havidíjas Premium és Metal számláit, amelyek sikeres bevételi forrásai a társaságnak: ezek tavaly összesen 154%-os növekedést produkáltak. A Revolut Premium és Metal számlái egy sor kedvezményt biztosítanak a felhasználóknak, például korlátlan összegű valutaváltást, repülőtéri VIP-várók használat, jutalékmentes tőzsdei kereskedést, valamint utazási biztosítást.
A Revolut több piacon is folytatja munkavállalói számának bővítését. A cég jelenleg több mint kétezer embert foglalkoztat, a tavalyi év során pedig több tapasztalt iparági szakembert is leigazolt annak érdekében, hogy hatékonyabbá tegye működését. Tavaly a Standard Life Aberdeen korábbi társvezérigazgatója, Martin Gilbert lett a Revolut igazgatósági elnöke, míg Caroline Brittont, a Deloitte korábbi könyvvizsgáló partnerét, és Bruce Wallace-t, a Silicon Valley Bank korábbi ügyvezető igazgatóját az igazgatótanács külső igazgatósági tagjaivá választották.