Új lehetőség vállalkozónőknek

Idén londoni döntővel és Európa 7 országában startol Magyarország egyetlen, női startup versenye! Finnország, Németország, Lengyelország, Csehország, Ausztria, Magyarország és Anglia szolgál az elődöntők helyszínéül, ahol a csapatok szakértői zsűri előtt léphetnek színpadra. A Magyarországról 2014-ben indult Women Startup Competition célja a női cégalapítók támogatása és a női jelenlét fontosságának hangsúlyozása a startup szektorban.

 

„Alig titkolt izgalommal – Negyedszerre nyitjuk meg a nevezési lehetőséget, mert hiszünk a körülöttünk lévő fiatal vállalkozókban és versenyünkkel szeretnénk hozzájárulni, a nők szerepvállalásának növekedéséhez a kisvállalkozói szférában. Hiszünk abban, hogy az így keletkező innovatív vállalkozások, akik valóban korszakalkotó ötletek megvalósításán dolgoznak, sikeresebbek lehetnek- őket szeretnénk minél inkább segíteni a világpiaci terjeszkedésben”. mondta Müller Tamás a versenysorozat elindítója – „Itthoni viszonylatban elég kevés befektető nyitott az ilyen kezdeményezések támogatására, ezért Londonba megyünk, hogy az ottani szemléletet mintaként vehessék át a hazai kockázati tőke befektetők. Bízunk benne, hogy jó példákkal, az új állami szerepvállalással és inkubátor pályázatokkal e-tendencia is változni fog a jövőben.”

 

A versenyben való részvétel egyetlen feltétele, hogy a startupok legalább 50%-ban hölgy tagokból álljanak. Az eddigi versenytapasztalatok szerint a mobil, a biotechnológiai fejlesztések, a divat, művészet és kulturális szolgáltatások területéről számos sikeres, ötlet valósult meg. Külön öröm, hogy a kisgyermekes anyukák is egyre többször térnek vissza az üzleti körfogásba, személyes gyermekneveléssel kapcsolatos tapasztalataikra alapozva a jobbnál jobb ötleteket.

 

Ötletek tekintetében semmilyen tematikai megkötés nincs. Bárki jelentkezhet, aki úgy érzi, hogy a terméke, szolgáltatása számot tarthat a nagyközönség és a befektetők érdeklődésére.

 

 

Miért érdemes részt venni a budapesti elődöntőn?

 

Növeld az esélyeidet! Az összesen 6 helyi elődöntőből, 6 nyertes csapat egyenes ágon bejut a Londonban megrendezésre kerülő döntőbe és az 5 napos felkészítő kurzusra, így nem kell az összes online jelentkezővel megmérettetned.

 

Tájékozódj! Az elődöntő összes résztvevője tovább jut az online versenybe, ahonnan a nemzetközi zsűri további 6 csapatot delegál a londoni döntőbe. Találkozz a zsűrivel és tedd fel kérdéseidet, hallgasd meg a visszajelzésüket és építsd be a jelentkezésedbe!

 

Gyakorolj közönség előtt! Nagyszerű lehetőség, hogy csiszolj az előadásmódodon.

Az online jelentkezésedet még április 1-ig módosíthatod a tapasztalatok alapján, hiszen további 1 csapat közönségszavazás útján jut majd a döntőbe! Élj a lehetőséggel.

 

A budapesti elődöntő, március 8-án kerül megrendezésre. A csapatok az F6S online felületén március 1-ig jelentkezhetnek.

 

2014 -2016 között a Women Startup Competition, több mint 300 nemzetközi és hazai női startup jelentkezését fogadta és támogatta szakmailag. A jelentkezők száma évről-évre nő – az idei versenyre már 200 csapattól érkezett előregisztráció -, és a reményeik szerint ez követendő példaként szolgál a hazai, szárnyaikat bontogató tehetségeknek. Szeretnék, ha soron következő Women Startup Competition eseményen a nemzetközi piacra lépést tervező magyar, innovatív kkv-k, még nagyobb arányban képviseltetnék majd magukat.

 

A sikeres csapatok spektruma immár igen széles; győztes volt már versenyükön a Teddy the Guardian (szenzoros plüssmackó kisgyermek monitorozására – 2014), a Gubbio (autista gyerekek kommunikációs integrációját támogató applikáció – 2015) és a BOOKR Kids (digitális, „élő“ mesekönyvek – 2016), valamint versenyben volt a Samebug (programhibák begyűjtése és megoldása) és a PikkPack Shoes (cipő „lapra szerelve“ a vásárló design-igényéhez igazítva) is.

 

Az idei évad sok újdonságot tartogat a résztvevők számára: a verseny szerkezete átalakult, hiszen az eddigi kizárólagos online elődöntő és a tréninghéttel egybekötött döntő helyett, a szervezők még több eseményt nyitnak, ahol a csapatok személyes megmérettetés keretében szállhatnak versenybe egymással szerte Európában. A program ezúttal 6 regionális elődöntővel kezdődik, melyeket Helsinkitől -Portoig fogják megrendezni. Természetesen Budapesten is lesz előválogató március elején, amelyre a szervezők elsősorban a magyar csapatokat várják.

 

A verseny másik gazdája Lukács Andrea záró szavában elmondta – „Bízunk benne, hogy a rendezvény nagyszerű lehetőséget teremt a folyamatosan növekvő startup és befektetői közösség számára. A versenyt hagyományteremtő céllal indítottuk 2014-ben azért, hogy a nők – a gazdasági versenyképesség megteremtésének egyik kulcsszereplőiként -, tehetségüknek és vállalkozói kompetenciájuknak köszönhetően figyelmet kapjanak, ezzel is biztatva más, hasonló vállalkozásokat a globális piacok meghódításában. Az esemény hosszú távú célja a verseny megrendezésén túl, egy olyan, női vállalkozói és befektetői közösség építése, amely a jövőben is együttműködik, motivációt és anyagi támogatást nyújtva a női vállalkozók szakmai fejlődéséhez, érvényesüléséhez.”

 

Eddigi támogatók:

Ge Healthcare, Emberi Erőforrások Minisztériuma, EIT Digital, Microsoft, Corvinus Tőkealap, Traction Tribe, Google, The Pitch, Kairos Society, Hackathon in the Box, YouNoodle, F6S, Fundacity, The Spot, Debreceni Egyetem, Szegedi Egyetem, Sektor5, Design Terminal, Nemzeti Kereskedőház, Aquincum Technológiai Inkubátor Zrt, Hungarian Telekom