Új szabályok a márkaépítésben

A technológiai forradalom és a munkaerőhiány átírja a márkaépítés szabályait, a Branding 2017 kiadványban pedig egy szakértőkből álló csapat összefoglalta a márkaépítés legfontosabb trendjeit és idei kihívásait. A white paper a Superbrands és a Brand Excellence program támogatásával készült.

 

A Branding 2017 kiadvány több hazai esettanulmány és példa segítségével az elmúlt év figyelemre méltó tapasztalatait dolgozza fel. A szakértők a piackutatás, a márkaértékelés, a marketing stratégia, a PR, a design és az online kutatás-elemzés területéről érkeztek.

 

A dokumentum többek között megállapítja, hogy egy márkastratégia hosszú távú sikerességének mérhető dimenziója ma már elsősorban a lojalitás és e mögött a fogyasztók erős érzelmi kötődése a márkához. A márka identitásának építése és kommunikációja során a márkák és a márkákat építő szakemberek legfőbb kihívása 2017-ben is a racionális és az emocionális kommunikáció helyes arányának megtalálása.

 

A Branding 2017-ből kiderül az is, hogy ma az igazán sikeres márkastratégiák olyan történeteket alkotnak, melyek nem csupán válaszokat adnak a fogyasztók szükségleteire, hanem bevonják őket: társadalmilag hasznos tevékenységekben vehetnek részt. A kutatások azt mutatják, hogy transzparens, emberközeli márkakommunikációt várnak a fogyasztók és a munkavállalók is a döntéseik során.

 

A legújabb digitális eszközöknek hála, egyre közvetlenebb kapcsolat alakul ki a cégek és vásárlóik között, így a folyamatos élmény nyújtása és a márka belső és külső értékeinek megjelenítése mindennapi kihívás lett a márkaépítésben. Különösen azért érdekes ez, mert már az ajtóban van a Z generáció, a digitális bennszülöttek korosztálya, akiknek alapvető elvárásai az azonnaliság és a sok személyre szabott gyors és kényelmes megoldás. Az ő gondolkodásuk és igényeik várhatóan meggyorsítják a változásokat mind a külső kommunikáció, mind a belső márkakommunikációban és munkáltatói márka kialakításában.

 

A Branding 2017 white paper a közreműködő szakemberek írásaira és márkaépítésről szóló szakmai vita tapasztalataira épül. A tanulmány és az alapozó írások itt érhetők el.