Újabb rádiós döntéseket hozott a Médiatanács

Több vidéki rádiós frekvenciapályázaton is elvégezte a pályázatok alaki vizsgálatát a Médiatanács, a Karc FM Média Kft.-t, a Best Radio Kft.-t és a Katolikus Rádió Zrt.-t vették nyilvántartásba. A testület által elfogadott tanulmány szerint a Z- és Y-generációba tartozók több mint 90 százaléka, az X generációsok közel 80 százaléka netezik.

A Médiatanács a szerződéses vállalásai megsértése miatt figyelmeztette a szekszárdi Rádió Antritt szolgáltatóját, ugyanis augusztusban kevesebb szöveget és közszolgálati, illetve a helyi közélettel foglalkozó, a helyi mindennapi életet segítő műsort tett közzé. A testület a Nyíregyházi Televízió szolgáltatóját is figyelmeztette, ugyanis júniusban weboldalán egy vizsgált napon nem jelölte meg saját műsorainak korhatár-besorolását.

A testület elvégezte a Szombathely 107,4 MHz, a Zalaegerszeg 92,9 MHz és a Dunaújváros 99,1 MHz, valamint a Szolnok 102,4 MHz helyi frekvenciák használatára benyújtott pályázati ajánlatok alaki vizsgálatát: előbbi kettőnél a Katolikus Rádió Zrt.-t, a dunaújvárosinál a Karc FM Média Kft.-t, míg a szolnokinál a Best Radio Kft.-t vette nyilvántartásba a grémium. A Székesfehérvár 106,6 MHz és a Tatabánya 107,0 MHz helyi frekvenciák közösségi használatára benyújtott pályázatok tartalmi vizsgálatánál hiánypótlásra és felvilágosításra szólította fel a testület a Karc FM Média Kft.-t. Mindegyik esetben egyedül pályáztak a szolgáltatók. A grémium véglegesítette a Pécs 101,2 MHz körzeti, közösségi jellegű rádiós lehetőség pályázati felhívását is.

A 15 és 24 év közötti magyar lakosok 93,5 százaléka internetezik, az internethasználatban az egyes korosztályok között továbbra is nagy a különbség – derül ki a Médiatanács által elfogadott, az internetes közönségmérési adatok alapján készült friss tanulmányból. Az említett Z-generáció mellett, a 25 és 40 év közötti Y-generáció, valamint a 41 és 56 év közötti X nemzedék 92,4 és 79,6 százalékban böngészi a világhálót, míg az 57-75 éves Baby-boomereknek csak 57,1 százaléka. Az ennél idősebbeknek csak 6 százaléka netezik. A 2021 harmadik negyedévét feldolgozó tanulmány a hatóság honlapján lesz olvasható.